На перехрестях історії

НА ПЕРЕХРЕСТЯХ ІСТОРІЇ

  Чимало падінь і злетів пережив Оратівський край за свою багатовікову історію. В 1923 році Оратів стає центром Оратівського району Подільської губернії, а з 1925 року район відноситься до Уманського повіту.

1930 року в УРСР розпочалася друга адміністративна реформа. На той час Оратівський район  відносився до Київської області.

   В 1932 році з утворенням в Українській РСР областей Оратівський район увійшов до складу Вінницької області, утвореної відповідно до Постанови ІУ позачергової сесії ВУЦВК ХІІ скликання від 9 лютого 1932 року.

   15 жовтня 1932 року Оратівський район знову переходить до складу Київської області.

   У 1937 році Оратівський район повернуто до Вінницької області.

  В період німецької окупації з 1941 по 1944 рік Оратівський район входив до Липовецького гебіту Генерального округу Житомир. У північній  частині селища Оратів фашисти влаштували гетто, розстріляли багато мирних жителів.

  13 березня 1944 року район був звільнений він фашистських окупантів.

  1962 року Оратівський район було розформовано, село Оратів увійшло спочатку до складу Липовецького, а згодом — Іллінецького району.

 Після кількох адміністративно-територіальних змін 7 грудня 1979 року Указом Президії Верховної Ради УРСР відновлено Оратівський район з центром у селі Оратів. Остаточно сформовано інфраструктуру району і закінчено реорганізацію.

  На території району 54 населені пункти, з яких Оратів є селищем міського типу.

 

КЕРІВНИКИ РАЙОНУ

 

ПЕРШІ СЕКРЕТАРІ  РАЙКОМУ КПУ (1947-1962, 1979-1991)

Бойчук М.Ф.                                        1947-1949

Катусенко І.П.                                      1949-1952

Шашенок П. Д.                                     1953-1959

Дибський М.О.                                     1960-1962

Омельницький Б.С.                              1962

Хамлак Андрій Микитович                     1979-1987

Дем’янчук Іван Петрович                       1987-1991

 

ДРУГІ СЕКРЕТАРІ РАЙКОМУ КПУ (1947-1962, 1979-1991)

Білецький М.І.                                      1947

Туровський П.І.                                    1947-1948

Москалюк В.К.                                     1949-1952

Дибський М.О.                                     1953-1955

Апостолов В.Г.                                     1955-1958

Конверський В.І.                                   1959-1961

Кравець В.І.                                          1962

Овод Микола Петрович                         1979-1980

Довгань Олександр Миколайович          1980-1985

Галушко Володимир Гаврилович           1985-1990

 

СЕКРЕТАРІ РАЙКОМУ КПУ (1947-1962, 1979-1991)

Демянишин Б.І.                                      1947

Туровський П.І.                                      1947

Жук І.І                                                     1947

Чернавін О.М.                                        1948-1950

Дибський М.О.                                       1950

Козлов М.І.                                             1950

Дибський М.А.                                       1952-1953

Савченко К.Д.                                        1953-1957

Дука Я.С.                                               1957-1958

Теклюк Василь Олексійович                   1979-1981

Галушко Володимир Гаврилович            1981-1983

Тровенко Валентина Григорівна              1983-1990 

 

ПЕРШІ СЕКРЕТАРІ РК ЛКСМУ

Тарновська                                                1944

Чернишова                                                1944

Білодрай                                                    1944-1945

Лушнікова В.Г.                                          1945-1947

Макаренко В.Г                                           1947-1949

Триконенко Н.Л.                                         1949-1951

Ряшенцева Н.М.                                        1951-1952

Мельничук П.Ф.                                         1952-1955

Якобчук А.Г.                                              1955-1956

Собко Н.А.                                                 1956-1959

Дибський С.Н.                                           1959-1962

Опалюк Анатолій Миколайович                  1979-1982

Заболотна Марія Іванівна                          1982-1984

Маслянко Петро Васильович                     1984-1988

Токарчук Володимир Петрович                  1988-1991

 

ГОЛОВИ РАЙВИКОНКОМІВ (1944-1962, 1979-1992)

Білецький Матвій Іванович                     1444-1945

Городянський Іван Максимович             1945

Мацюпа Терентій Савельєвич                 1945-1947

Якубов                                                   1947

Туровський Петро Іванович                     1947-1948

Свердлик Іван Нечепорович                    1948-1950

Ребров В.М.                                           1950-1953

Карпов О.І.                                             1953-1955

Федюк І.В.                                              1955-1959

Гнатюк Ю.В                                             1960-1962

Конверський В.І.                                      1962             

Козловський Олексій Дмитрович              1979-1985

Довгань Олександр Миколайович            1985-1989

Буцмак Анатолій Федорович                    1989-1991

Дем’янчук Іван Петрович                         1991-1992

 

ГОЛОВИ РАЙОННОЇ РАДИ ( з 1992)

Покорнюк Петро Федорович                   1992-1994

Цимбалюк Микола Григорович                1994-1998

Кириленко Галина Володимирівна           1998-2006

Картовий Петро Мойсейович                    2006

Опалюк Анатолій Миколайович                2006 –

 

 

ПРЕДСТАВИК ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ У РАЙОНІ

Цимбалюк Микола Григорович                1992-1994

 

ГОЛОВИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ (з 1994)

Цимбалюк Микола Григорович               1995-1998

Дем’янчук Іван Петрович                       1998-2003

Мельничук Володимир Антонович          2004-2005

Картовий Петро Мойсейович                   2005-2006

Покорнюк Петро Федорович                    2006 –